CS:GO Kasa Anahtarları


/skin/csgo/key

Nasıl Alırım?

Steam Kasa Anahtarınızı satın almadan önce yapmanız gereken ufak da olsa birkaç işlem var bu işlemleri sizler için alt kısımda detaylı bir şekilde anlattık.

1.) Öncelikle Buraya tıklayıp Steam resmi sitesine giriş yapıyoruz.

2.) Daha sonra buraya Tıklayınız ve Steam Trade URL’nizi öğrenmeniz için gerekli ayarlarmaları yapınız. Kendiniz yapmak istiyorsanız;Üç farklı profil gizliliği durumu bulunmaktadır: Herkese Açık, Sadece Arkadaşlara Açık ve Gizli. Biz herkese açık yapacağız.
Profil ayarlarınızı değiştirmek için:
1-Steam Topluluğu girişi yapın
2-Eylemler bölümünden Profilimi Düzenle bağlantısına tıklayın
3-Ayarlar sekmesine tıklayın
4-Gizlilik durumunu seçin
5-Kaydet tuşuna tıklayın.

3.) Daha sonra buraya Tıklayınız ve alt kısımda bulunan resimdeki URL’nizi kopyalayınız. 

4. İşlem

Daha sonra orada bulunan Trade URL’nizi sipariş verirken çıkan kutucuğa yapıştırıp sipariş veriniz.

Nasıl Satarım?

Steam Kasa Anahtarınızı bize satmadan önce yapmanız gereken ufak da olsa birkaç işlem var bu işlemleri sizler için alt kısımda detaylı bir şekilde anlattık.


1. ) Öncelikle Buraya tıklayıp Steam resmi sitesine giriş yapıyoruz.

2. ) Daha sonra buraya Tıklayınız ve Steam Trade URL’nizi öğrenmeniz için gerekli ayarlarmaları yapınız.  Kendiniz yapmak istiyorsanız;Üç farklı profil gizliliği durumu bulunmaktadır: Herkese Açık, Sadece Arkadaşlara Açık ve Gizli. Biz herkese açık yapacağız.
Profil ayarlarınızı değiştirmek için:
1-Steam Topluluğu girişi yapın
2-Eylemler bölümünden Profilimi Düzenle bağlantısına tıklayın
3-Ayarlar sekmesine tıklayın
4-Gizlilik durumunu seçin
5-Kaydet tuşuna tıklayın.

3. ) Daha sonra buraya Tıklayınız ve alt kısımda bulunan resimdeki URL’nizi kopyalayınız. 

4. ) Daha sonra orada bulunan Trade URL’nizi sipariş verirken çıkan kutucuğa yapıştırıp sipariş veriniz.

Steam Rehberi

Steam Nedir?

Valve Corporation tarafından tasarlanan, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu ve iletişim platformudur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır. Pek çok oyun, eklenti paketi ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara doğrudan çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ekim 2015 tarihinden itibaren, 5.500’den fazla oyun mevcuttur ve 135 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır.


 Steam’e Nasıl Üye Olurum?

 Steam’e üye olmak ücretsiz ve oldukça basittir, yapmanız gerekenler;

-https://store.steampowered.com/join/?redir=about adresine gidin.

-Açılan pencerede sizden istenen bilgileri girin ve gizlilik sözleşmesini işaretleyin.

-“Hesabımı oluştur”a tıklayın.

-https://store.steampowered.com/about/ adresine gidin.

-Install Steam Now butonuna tıklayın.

-İndirilen dosyayı kurun. 


Başka Bilgisayardan Steam Açmak

Dünyanın neresinde olursanız olun, internete bağlıysanız Steam sayesinde üzerinde ülke kısıtlaması olmayan tüm oyunlarınızı (oyunlar satın alınırken hediye olarak alındığında sadece satın alındığı ülke için aktif olur) istediğiniz zaman, hem de kayıtlı dosyalarınıza ulaşarak oynayabilirsiniz.

Başka bir bilgisayardan Steam hesabınıza giriş yapmak istediğinizde kayıt olurken kullandığınız mail adresinize bir güvenlik kodu yollayacak ve sizden güvenlik kodunuzu (Steam Guard) girmenizi isteyecektir. Güvenlik kodunuzu girdikten sonra oyunlarınızı oynayabilirsiniz fakat 7 (yedi) gün boyunca Topluluk Pazarı ve Eşya Takası gibi Steam özelliklerini kullanamazsınız.


Steam’den Oyun Almak ve Oyun Hediye Etmek

Steam üzerinde oyun sahibi olmak gerçek hayattakinden çok daha basittir. Oyunun CD’si veya DVD’si olmayacağı için sonsuza kadar sanal kopyanızı saklayabilir ve nereye giderseniz gidin ona her zaman erişebilirsiniz. Oynaması ücretsiz (DotA, Smite) gibi oyunları sadece “Kütüphaneme Ekle” tuşuna basarak indirmeye başlayabilir ve ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ücretli oyunlar için ise önünüzde iki seçenek bulunmakta. Birinci seçenek Steam bakiyesi satın alarak markette bulunan oyunlardan istediğinizi satın alabilirsiniz. İkinci seçenek istediğiniz oyunu doğrudan takas yolu ile elde edebilirsiniz. (Bu yöntemle oyun almak için takas yapmanız gerektiğinden steam yeni açılmış hesaplara 30 gün takas ve pazar kullanmama cezası verir, takası gerçekleştirebilmek için hesabınızın en az 30 gün önce açılmış olması gerekiyor)

Oyun satın alırken ödeme ekranında karşınıza “kendim için satın al” ve “hediye et” seçenekleri çıkar. Eğer hediye et seçeneğine tıklarsanız oyunu mail adresini bildiğiniz birine hediye edebilir, daha sonra takas yoluyla hediye etmek için envanterinize alabilirsiniz.


Steam İçerik Atölyesi Nedir?

Steam arayüzünde oyunlarının satışını yapan şirketlerin bir kısmı kendi oyuncu kitlelerinin oyunu geliştirmesine ve içerikler üretmesine izin verir. Böylece oyuncuların kendi ürettiği içerikleri atölye’den beğenip oyuna eklenmesini istediğinizi oyunun yapımcı şirketine belli edebilir veya beğendiğiniz bir atölye içeriğine abone olarak oyun içinde kendiniz de deneyebilirsiniz. 

Atölye içerikleri sayesinde oyun şirketleri oyuncuların istediklerine tam olarak cevap verebilmekte ve oyuncuların istedikleri içerikleri minik düzenlemelerden sonra oyuna doğrudan ekleyebilmektedir. Öyle ki Counter Strike : Global Offensive adlı oyunun neredeyse bütün oyun içi kozmetik ve harita içerikleri topluluk tarafından üretilmiş ve sonradan oyuna eklenmiştir.


Steam Topluluk Pazarı ve Takas

Steam arayüzünü kullanarak kendi envanterinizde bulunan eşyaları %15’lik Steam komisyonu karşılığı satabilir veya başka kullanıcılar ile takas edebilirsiniz. Steam’e girdikten sonra Topluluk - Pazar sekmesinden Topluluk Pazarına ulaştıktan sonra Bir Eşya Sat butonuna tıkladığınızda envanteriniz açılır. Üst sekmelerden hangi içeriğe, oyuna ait eşyayı satacaksanız ona ait olan sekmeyi açtıktan sonra satmak istediğiniz envanter eşyasına tıkladığınızda eşyanın bilgileri ve detayları karşınıza gelir. 

Bunların en önemli olanları;

En Düşük Fiyat : Satmak istediğiniz ürünün marketteki listelemelerinde en düşük fiyatı.
Volume : Son 24 saat içerisinde bu eşyadan kaç adet satılmış.

Eğer eşyanızı pazarda satmak yerine önceden anlaştığınız bir kullanıcıya ait başka bir eşya ile değiştirmek veya doğrudan başka bir kullanıcıya aktarmak, hediye etmek istiyorsanız takas yöntemini kullanırsınız.

Takas yapmanın iki tür yolu vardır. Birincisi arkadaş listenizde olan bir kullanıcıya sağ tıkladıktan sonra takasa davet etmek. Bu durumda kullanıcıya sizin onunla takas yapmak istediğinize dair bir bildirim gidecek ve teklifi gönderdiğiniz kullanıcı bu bildirimi kabul ettiğinde canlı takas penceresi açılacaktır. İkincisi ise kullanıcıya bir takas teklifi göndermek. Takas teklifi göndermek için o kullanıcının takas linkine (trade url) ihtiyaç duyulmaktadır.  Takas linkine ulaşmak için “Envanter / Takas Teklifleri / Bana kim takas gönderebilir?” yoluna gittiğinizde en alt kısımda çıkan “üçüncü parti siteler” kısmı altında yazan linke gitmeniz gerekir. Bu link sayesinde kullanıcılar doğrudan sizin envanterinizi görüntüleyebilir ve size istek yollayabilir. Unutmayın takas teklifini kabul etmek, reddetmek ve karşı takas teklifi göndermek hala sizin elinizde. 

Takas teklifini siz göndermek istiyorsanız ve karşı tarafın takas linkine sahipseniz eşyalarınızı seçip takas yap’ı işaretledikten sonra Steam Guard dolayısı ile mail adresinize gelen steam takas onayı mailinden takası onaylaya basmanız gerekmektedir. Aksi taktirde karşı tarafa takas teklifi ulaşmayacaktır.

CS:GO Rehber

Steam BAN Durumları

1) Yeni (sıfır) Steam Hesabı Açılırsa30 Gün Takas Banı
2) Şifre Değiştirilirse7 Gün Takas Banı
3) E-Posta Adresi Değiştirilirse5 Gün Hesap Banı
4) Steam Mobil Guard Aktif Edilmemişse72 Saat (3 Gün) Geçici Takas Banı
5) Steam Guard Aktif / Pasifleştirilirse15 Gün Hesap Banı
6) Yeni Cihazdan GirilirseMobil Guard Etkinse sorun yok, değilse 7 Gün Yeni Girilen Cihazda Ban
7) Yeni Tarayıcıdan GirilirseMobil Guard Etkinse sorun yok, değilse 7 Gün Yeni Girilen Cihazda Ban
8) Tarayıcıdaki Çerezler SilinirseMobil Guard Etkinse sorun yok, değilse 7 Gün Yeni Girilen Cihazda Ban
9) Pazardan Yeni Anahtar & Eşya Alınırsa7 Gün Boyunca Eşya Takas Banı

Takas ya da Pazar Bekletmesi Nedir?
• Bekletme, pazar listelemeleri veya takas işlemi tamamlanmadan önce öğenizin Steam tarafından tutulduğu süreçtir.
• Öğe bekletmeleri öğelerinizi korumanıza yardımcı olur
• Steam hesapları değerlidir, özellikle de çalınmaya değer öğeler barındırıyorsa. Eğer hesabınızı fiziksel (Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı) bir cihaz ile korumadıysanız, takas bekletmesi, size hesabınızın tehlikede olup olmadığını anlamanıza olanak tanıyacak ve öğelerinizin hesabınızdan gitmesine engel olacaktır.
 
Eşya Hırsızlığını Durdurabilmek ve Yakalayabilmek İçin Gecikme
• Hesabı geçen 7 gün boyunca bir Mobil Güvenlik Doğrulayıcı tarafından korunmayan bir kullanıcı eğer öğelerini takas ediyor veya satıyorsa: 
• Takaslar: 9 Mart tarihinden öğe teslimi Steam tarafından 15 güne kadar bir süre boyunca geciktirilecektir 
• Pazar: 9 Mart tarihinden itibaren satış listelemeleri gönderilmeden önce Steam tarafından 15 güne kadar bir süre boyunca bekletilecektir 
• Bu önlemler kullanıcıya, onun bilgisi dışında gerçekleşen işlemleri iptal etme olanağı sunacaktır. 
• Bekletmede olan takasları veya takas bekletmelerini iptal etmek, hesabınızdan daha fazla öğenin takas edilmesini önlemek amacıyla, hesabınıza tekrar takas yapmaya başlamadan önce beklemeniz gereken bir süre koyacaktır.
• Pazar listelemeleri iptali için bir bekleme süresi konmamaktadır.

iOS VE ANDROID AYGITLARI İÇİN
Ücretsiz Steam Mobil Uygulamasını İndirin 
 

7 kama 24 Çevrimiçi
chat head logo