Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Suikastçi - Okçu Sınıf:
Suikastçi

Yönelim: Okçu

Rehberi Yazan: strawz(Tolga İrtem),(KickinSnack)

Karakterin iyi yönleri: Düşmanınıza uzaktan yapacağınız kombo ve anlık yüksek hasar ile rakibinizi hızlıca ortadan kaldırabilirsiniz. Uzaktan yaptığınız kombolar sayesinde rakibinizin üzerinize gelmesini ere taşlarınız ve yeteneklerinizle önleyip bu kapışmadan hiç hasar almadan bile kurtulabilirsiniz. Kritik saldırı yeteneklerinizi geliştirip girdiğiniz savaşlarda daha etkili duruma gelebilirsiniz. Taktiksel açıdan çok yönü bulunan suikastçi sınıfının mevcut yetenekleri de bunu desteklemektedir. Kullandığı yetenek atışları, normal atışlarının menzilli olması ve koşarak ok atma yeteneğine sahip olan bu sınıf tam size göre olabilir! Daha iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız bu sınıfı kullanırken, sınıf yeteneklerini kullanarak taktik yapmayı sakın unutmayın!

Karakterin Zayıf Yönleri: Tanklama yeteneği olmadığı gibi anlık aldığınız hasarda yüksek olabilir. Yakın dövüşçülere karşı yeteneklerinizi ve ere taşlarınızı taktiksel kullanmanız gerekmektedir. Eğer yakın dövüşçü bir rakibiniz sizi kontrol altına alırsan bundan kurtlamanız ve o savaşı kazanmanız sizin için çok düşük bir ihtimal olabilir. Bu sınıfı kullanırken yakınınızda sizi koruyabilecek yakın dövüşçü sınıfı olması gerekir.

Ağırlık Verilmesi Gereken Eşya ve Ek Özellikler: Okçu, yaptığı kombolar ile anı hasar sağlayabilen bir suikastçi sınıfıdır. Buna bağlı olarak ere taşlarınızın dizilimini Cure, Damage üzerine yapmanız gerekmektedir. Suikastçi sınıfının doğasında bulunmayan gelen hasarı azaltma veya buna benzer tank eşyalarını kullanmamanız kesinlike tavsiye edilir. Kullanacağınız eşyalarınızda veye eşya setlerinde sizi yakın dövüşçülere karşı koruyabilecek eşyalara yer verebilirsiniz. Haraket hızınız ve seçeceğiniz ere taşlarından gelen kendinize Cure atma yeteneği ile hızlıca sizi kıstırmış yakın dövüşçülerden uzaklaşıp hasar vermeye devam edebilirsiniz. Buna bağlı olaran saldırı hızınızın fazla olması yapacağınız kombolarında artmasına sebebiyet vereceği gibi karşı tarafa yapacağınız saldırılarda daha fazla hasar çıkarmanızı sağlayabilir.

Skill Ağacı: Düşmanlarınıza karşı yapacağınız saldırılarda yetenek atışlarınız çok önemlidir. Sizin için en fazla hasar veren yeteneğiniz ön planda olmalıdır. Okçu sınıfında kullandığınız bir yeteneğiniz diğer yeteneği tetikler ve kombo yaptığınızda arka arkaya verdiğiniz hasar o yeteneğin tek başına verebileceği hasardan fazla olur. Gelin bunu örneklerle açıklayalım;


Yetenek Adı: Steady Shot
Özelliği: Hedefe %115 fiziksel hasar uygular ve 1 birim Ölüm Damgası koyar. Bu Ölüm Damgaları 3 kere kadar istiflenebilir. 1 Damga: %60, 2 Damga: %120, 3 Damga: %180 hasar artışı sağlar.

(Iron Arrow)

Yetenek Adı: Iron Arrow
Özelliği: Düşmana %73 fiziksel hasar ve %30 zehir hasarı verir. Hedefin üzerinde Ölüm Damgası varsa bütün damgalar silinir ve damga sayısına göre hasar artışı sağlar.

Sonuç: Yukarıda vermiş olduğumuz örneğe bakıldığı gibi Steady Shot yeteneğini herhangi bir hedef üzerinde kullandığımızda hedefin üzerine 1 adet Ölüm Damgası bırakır. Bırakılan Ölüm Damgaları sonucunda kullanacağımız birbirine bağlı yeteneklerden biri olan Irow Arrow yeteneğinin vereceği hasarı Damga sayısına göre arttırır. Yetenek ağacımızda sadece birbirine bağlı olan yetenekler örnekteki yeteneklerle sınırlı değildir. Hedefe yapılan saldırıda Damga bırakan diğer yeteneklerde mevcuttur. Birbirine bağlı olan yetenekleri kullanmaya özen göstermeyi ihmal etmeyin! Birde yetenek ağacından bir görüntüyü beraber inceleyelim.


Tavsiye edilen Ere Stonelar: Yapacağını ere taşları dizilimi sizi çok üst seviyelere taşıyabilir. Diğer oyunculardan daha üstünde durumda olmak istiyorsanız dikkat edeceğiniz en önemli nokta Ere Taşları’dır. Yaptığınız dizilim sonucunda size ekstra kullanabileceğiniz yetenek sağlamaktadır. Bu yeteneğe sahip olabilmek için Ere Taşlarınızın hepsinin aynı cinste olması gerekmektedir. Farklı cins Ere Taşlarını kullanırsanız ekstra özelliği sahip olamazsınız. Belirtilmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta Ere Taşlarının size vereceği özelliklerdir. Özelliklerini karakterinizi hangi yönde kullanacağınıza bağlı olarak seçebilirsiniz. Okçu sınıfı için hasar ve kaçış mekanızmasına sahip olan Ere Taşları sizi bir üst noktaya getirebilir. Ere taşlarını kullanırken en başta bu hususlara dikkat etmeniz önemle tavsiye edilir! 5 adet Ere Taşını karakterinize bağlayabileceğiniz gibi aynı cins Ere Taşlarını kullandığınızda size ekstra yetenek vereceğini, Ere Taşlarını diğer Ere Taşlarıyla birleştirip seviyesini arttırmayı unutmayın!


Oyuncu Taktikleri ve Karakterin Püf Noktaları: Bu noktada dikkat etmeniz gereken hususlar yukarıda belirttiklerimizin altında yatmaktadır. Yukarıda belirtilen bilgileri tamamiyle kavrayıp uygularsanız sizin için en ideal noktaya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yapacağınız yetenek atışlarınızda ve saldırılarınızda Okçu sınıfı olduğunuzu unutmayın sürekli menzilinizi koruyup, kombolarınızı koşarak yaparsanız içinde bulunduğunuz savaşlarda önemli bir rol oynayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak kendinizi koşarak vurma ve kombo çalışarak geliştirebilirsiniz. Koşarak vurabilmek için verebileceğimiz püf nokta A tuşuna basılı tutup karakterinizi hareket haline geçirmek. A tuşuna basarken yetenek atışlarınızın arasına normal vuruşlarınızı koyduğunuzda kombonuzu gerçekleştirmiş olup kayarak, koşarak atış yapmış olursunuz. Tüm bunları yaparkende hedefinizi iyi seçip fareniz ile kamera açısını ayarlamayı unutmayın! Kingdom Online maceralarınızda iyi eğlenceler dileriz!

ByNoGame Canlı Destek