Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    E-Spor   Youtube - Twitch’e rakip oluyor!  

Youtube - Twitch’e rakip oluyor!

     Google, Twitch’e rakip olarak geliştirdiği oyun odaklı canlı yayın platformu YouTube Gaming servisini duyurdu. 

İlk olarak ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen E3 2015 fuarında tanıtılan YouTube Gaming, kısaca oyun odaklı yeni bir canlı yayın platformu olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir YouTube uygulaması ve yeni bir web sitesi üzerinden kullanılabilecek olan YouTube Gaming, spesifik oyun başlıkları altında 25,000 sayfayı barındıracak. Bu sayede kullanıcılar favori oyunlarını veya ilgili diğer içerikleri takip edebilecek ve canlı yayınları izleyebilecekler.

YouTube Gaming neler sunuyor?

YouTube Gaming üzerinden bir kullanıcı, örneğin “LOL” oyununu takip ettiğinde; bu oyunla ilgili yeni güncellemeler, duyurular, Oculus Rift turnuvaları, canlı yayınlar ve daha nicesine abone olmuş oluyor. Kullanıcılar ayrıca oyun stüdyoları tarafından yayınlanan orijinal içerikleri veya YouTube içerik oluşturucuları tarafından hazırlanan popüler inceleme videolarını da takip edebiliyor.

Kullanıcılar YouTube Gaming üzerinden ayrıca, oyunlar üzerine blog yazıları yazan YouTube içerik oluşturucularını aratıp bulabiliyor; bu sayede inceleme videoları, çözüm videoları, kutu açılımı (unboxing) videoları ve yorumlamaları takip edebiliyor.

Bunun yanı sıra, YouTube Gaming kullanıcıları her canlı yayın için ayrı ayrı link oluşturmak yerine; tek bir link üzerinden yayın akışlarını paylaşabiliyor. Bunun için yayına başlamadan önce; ilgili yayının başlığı, açıklaması ve aramalarda çıkması için yazılan etiketler gibi temel bilgileri düzenleyebiliyor.

HTML5 üzerinden 60 fps canlı yayın desteğine sahip olan YouTube Gaming, yayın sahiplerine panel üzerinden canlı analitik verilerini de gösteriyor.

Önümüzdeki yaz aylarında kullanıma sunulacak olan YouTube Gaming, ilk olarak ABD ve Birleşik Krallık’ta aktif edilecek. Ardından diğer ülkelerde kullanıma sunulmuş olacak.

   Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek