Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    E-Spor   Haftada 4 Gün Lig Heyecanı! 


Haftada 4 Gün Lig Heyecanı!

Takımlarımızın hem daha adil bir şekilde mücadele etmesini hem de uluslararası arenaya çıkmadan önce rekabet ortamını olabilecek en üst düzeyde yaşamalarını sağlamak için, Şampiyonluk Ligi yeni mevsimde "2 maçlık seri" sisteminde oynanacak. Bu da demek oluyor ki, Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin lig aşamasında tam 112 maç izleyeceğiz ve takımlar artık "galibiyet - mağlubiyet sayıları" değil, "puan sistemi" üzerinden değerlendirilecek.

3 Puanlık Maç Sistemi

Geçtiğimiz mevsimlerde Şampiyonluk Ligi takımları birbiriyle 1 maç yapıyor ve kazanan takım hanesine 1 galibiyet yazdırıyordu. Böylece galip gelen takımlar büyük bir avantaj elde ederken mağlup olan ekipler iyi oynamış olsa da "elde var 0" diyerek evine dönüyordu. İşte "2 maçlık seri" sisteminin farkı burada ortaya çıkıyor.

2 maçlık seri sisteminde takımlar tek bir eşleşmeyi 2 kere oynuyor ve taraflar "galibiyet sayısı" - "mağlubiyet sayısı" yerine puan kazanıyor. 2 maçlık seride bir takım 2 maçı da kazanmayı başarırsa hanesine 3 puan yazdırıyor, her iki taraf da 1’er galibiyet alırsa takımlar 1’er puan kazanıyor.

2 Maçlık Seri Sisteminde Puanlama

Maç 2-0 tamamlanırsa: Kazanan takıma 3, kaybedene 0 puan.
Maç 1-1 tamamlanırsa: İki takıma da 1’er puan.
Örnekli anlatmak gerekirse: ÇİLEKLER ve Team Turquality, 3. Hafta’da karşı karşıya geliyor ve 2 maç yapıyorlar. ÇİLEKLER 2 maçı da kazanırsa 3 puan alıyor. İlk maçı ÇİLEKLER, ikinci maçı Team Turquality kazanırsa 2 taraf da 1’er puan kazanıyor. 2 maçı da Team Turquality kazanırsa TT 3 puan alıyor. Yani "2 maçlık seri" sistemi, alıştığımız futbol puan sisteminden çok da farklı değil.

Ligde maç formatı değişiyor ancak hafta sayısı aynı kalıyor. Normalde bir haftada 8 eşleşme ve 8 maç izlerken, bu sefer 8 eşleşme ve 16 maç izliyor olacağız. Her takım birbiriyle 2 maç oynayacağı için sıra dışı taktiklerin direkt galibiyet getirme olasılığı daha düşük olacak ve ilk maçını kaybeden ekiplerin puan kazanmak adına ikinci şansını değerlendirmeye çalıştığını göreceğiz.

Yeni formatla birlikte Şampiyonluk Ligi’nin gün sayısı da artıyor. Ligin normal haftalarında (daha fazla maçın oynandığı "süper hafta" olmayan haftalar) karşılaşmalar Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri oynanıyor olacak. Alışılageldiği üzere tüm bu maçlar LoL TV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Peki, yeni takvime göre maçlar ne zaman oynanacak? Planlanan takvime hep beraber göz atalım:

Cumartesi

  • 14.00: Haftanın 1. maçı
  • 16.00: Haftanın 2. maçı
  • 18.00: Haftanın 3. maçı

Pazar

  • 14.00: Haftanın 4. maçı
  • 16.00: Haftanın 5. maçı
  • 18.00: Haftanın 6. maçı


Pazartesi

  • 18.00: Haftanın 7. maçı

Salı

  • 18.00: Haftanın 8. maçı
  • 20.00: Analiz Masası

7 hafta sürecek lig aşamasının ardından, ilk 6 sırayı alan takımlar Temmuz ayının sonlarında gerçekleşecek mevsim finallerine katılmaya hak kazanacak. Bu 7 haftalık süreçte ise her hafta 4 gün Şampiyonluk Ligi heyecanını yaşıyor olacağız.
  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek