Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    Özel Günler   30 Ağustos Zafer Bayramı 

Türk Milleti açısından, 30 Ağustos Zafer Bayramının önemi büyüktür. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Cumhuriyeti’nin ulusal bayramı olan Zafer Bayramı, her sene 30 Ağustos günü bütün ülkede kutlanır. 30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1922 yılında başlayıp 30 Ağustos 1922 tarihine kadar Dumlupınar’da devam eden ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taaruz’u (Başkomutanlık Meydan Muharebesi) anmak için kutlanmaktadır. İşgal devletleri ülke topraklarını daha geç terk etse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarımızın alındığı günü temsil etmektedir.

Zafer Bayramı, ilk kez 30 Ağustos 1923 tarihinde İzmir, Ankara, Kahramanmaraş, Denizli ve Afyonkarahisar gibi şehirlerde kutlanmıştır. 30 Ağustos’un Zafer Bayramı olarak ilan edilmesi ise Mayıs 1935’de olmuştur.

ByNoGame ailesi olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyor, bu zaferde emeği geçen tüm komutan ve askerlerimizi başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.   Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek