Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    Haber   PayPal Hakkında Önemli Duyuru 

PayPal Türkiye’den Çekiliyor

İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi PayPal, Türkiye pazarından çıkarken, Türk müşterilerine yeniden hizmet vermek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

Türkiye’de 2009 yılından beri faaliyet gösteren ödeme sistemi firması, dün yaptığı yazılı açıklamada “PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Ancak müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler” dedi.

NedenReddedildi?
PayPal, Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığı lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerini durdurmaktan başka bir seçeneği bulunmadığını belirtti. Hangi gerekçeyle başvurusunun reddedildiğini açıklamadı. Ancak piyasada PayPal’in Türkiye’de vergi vermediği, ülkemizde zorunlu olmasına karşın finansal verilerini burada saklamadığı gibi nedenlerle izin alamadığı konuşulanlar arasında.

PayPal Tarafından Yapılan Açıklamada:
“Müşterilerimize durum hakkında açıklama yapmak için iletişim halinde olacağız. Müşterilerimizin PayPal hesapları ile bağlantılı e-posta adreslerine konuya ilişkin e-posta göndereceğiz. PayPal müşteri hizmetlerine, www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, destek@paypal.com adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.”

190 Ülkede Faaliyeti Var
Paypal, online sistemler üzerinden uluslararası düzeyde alıcı ve işletmelere para göndermek ve alma imkanını sunan bir sistem. 190 ülke ve bölgede 100 milyon üye hesabına sahip olan sistem, dünya çapında kabul görüyor. Kredi kartı bilgilerini depolayıp, alışveriş esnasında kendi sanal parasını kullanmasına izin veren bir işleyişe sahip.

Önümüzdeki dönemlerde gerekli izinleri almaya çalışacak olan PayPal’ın süreci nasıl yöneteceğini merakla izliyoruz. Yeni haberler almamız halinde de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...
  Yorumlar

2 sami Ozcan 12.06.2016 01:05
sacmalik daniskasi bi haber bu trden bi halt olmaz
1 Şükrü Dilmen 11.06.2016 23:59
Ben hayatimda paypal kadar pratik güzel ve sahane bir sistem görmedim

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek