Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    ByNoGame Haberleri   GGJ 2013 İzmir Ekonomi Üniv. (Sponsored by Bynogame®) 

GGJ nedir?
Global Game Jam (www.globalgamejam.org) türünün tek örneği ve tüm dünyada aynı 48 saat içinde gerçekleştirilen bir oyun geliştirme etkinliğidir. IGDA (International Game Developers Association) Eğitim Grubu tarafından yönlendirmesi yapılan GGJ, yerel saatle, 25 Ocak 2013 Cuma günü saat 17:00’de başlayacak, 27 Ocak 2013 Pazar günü saat 19:00’da sona erecektir. Etkinlik geçen sene 44 ülkeden 168 farklı mekanda aynı anda gerçekleştirilmiştir.


GGJ EGE 2013 - 48 Saat içerisinde yapılan Oyunlar

Ödül Alan Oyunlar;

1.) Defuse - Pub Train
2.) Şizofren
3.) Heart Attack
 

Diğer Oyunlar;

Adrenalin
Clinic Madness
Edge of the Explosion
Hero
Jammed in Nightmare
Lider oyun - Kiyamet
RFH_3.5
Resurrection
Salçalı Ekmek
The Door
The Last Heart

(Oyunları İndirmek İçin İsimlerin Üzerine Tıklayın.)


GGJ 2013 Etkinliği 3 farklı şehirde 4 farklı yerde düzenlendi.   İzmir Ekonomi Üniversitesinde gerçekleştirilen GGJ 2013’ün sponsorları arasında ByNoGame’de yer aldı.Etkinliğin güzel bir yanı ise 5 öğrencinin bu organizasyonu kusursuz hata ile bu etkinliği üstlenmesidir. GGJ Ankarada ve İstanbulda düzenlenmesine rağmen İzmir’e diğer şehirlerdende gelen Jammerler bulunmaktadır. Kusursuzluğu net bir şekilde açıklamaktadır.

Yarışma başlamadan önce birkaç oyun motoru bilgilendirmesi ve tanıtımı yapıldı. Daha çok Unity programı kullanılan bu etkinlikte genç yeteneklerin işini kolaylaştıran Gideros Oyun Motoruda bulunmaktadır.

 GGJ 2013 teması olarak "Kalp atışı" belirlenmiştir. 48 Saat içerisinde oluşturulan bu oyunlar gerek görsellik gerekse ses ve kurgu bakımından piyasadaki oyunları aratmayacak heyecanı yakalamıştır.

 Etkinlik öncesinde İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim görevlisi tarafından eğitim verildi

Etkinlik alanı olarak  İzmir Ekonomi Üniversitesinin konferans salonu seçildi. Bütün Jammerlerin ihtiyaçları burada karşılandı.

Bu senenin önceki seneden farkı ise geçtiğimiz sene programcı katılımının fazla olmasına karşılık bu sene tasarımcı katılımınının üstün olmasıydı. 80 kişinin üzerinde Jammer’ın katıldığı etkinlikte bütün oyunlar tamamlanamamış olsa da 48 saat gibi kısa bir sürede tamamlanan tasarımlar ve ortaya çıkan oyunlar ülkemizdeki öğrencilerimizin ne kadar yetenekli olduğunu ortaya koymaktaydı.Hem 2D hem de 3D tasarımlar oldukça başarılıydı.

Aşağıda, tasarım aşamasındaki yaratıcı resimleri görebilirsiniz.

Bilgisayar ortamına aktarılan çizimler oyunun kurgusuna göre muhteşem bir hale geldi. Grafikler oldukça iyi bir şekilde oyuna yansıtıldı.

 

 Ggj Ege 2013 (Türk Oyun Motoru Gideros’la tasarlanmakta olan bir oyun)


Etkinlik süresi bitiminde bütün gruplar oyunlarını tek tek tanıttılar. Bu oyunlardan birincilik ödülünü alan "Defuse Pub Train"  ve ikincilik ödülünü alan "Şizofren" adlı oyunların tanıtım videoları aşağıda yer almaktadır. 

Birincilik ödülünü almayan hak kazanan  "Defuse" ,bir insanın üstüne yerleştrilmiş bombaları değişik ve zorlu görevler ile imha etmeye çalışılan bir oyundur. Videosundan ayrıntılı görebilrisiniz. 

,

 İkincilik ödülünü kazanmaya hak kazanan oyun çok güzel grafiklerden ve kurgudan oluşturulmuş bir oyundur. Ayrıntıları videodan izleyebilrsiniz.


 ByNoGame in sponsor olduğu etkinliğin son gecesinde 3. ekibe ödüllerini ByNoGame yetkililerinden Arge ve Proje Sorumlusu Sn. Murat KÖMÜRCÜ takdim etti.  


Birincilik Ödülünü alan oyunDefuse - Pub TrainNVIDIA tarafından verilen Ekran Kartı ve Assasin Creed 3.

 

İkincilik Ödülünü alan oyun Şizofren VESTEL tarafından verilen Vestel Tablet.


Üçüncülük Ödülü alan oyun Heart Attack ByNoGame tarafından verilen Razer marka Klavye ve Medal Of Honor Warfighter.


 

 
Global Game Jam 2013′ün İzmir etkinlik sorumlusu olan Aycan İncegül tarafından ByNoGame yetkililerinden Arge ve Proje Sorumlusu Sn. Murat KÖMÜRCÜ adına plaket verilmiştir.
 
 
 
Global Game Jam Turkey 2013: www.ggjturkey.org
 
Global Game Jam Ege 2013: www.ggjege.org
 
Global Game Jam 2013: http://globalgamejam.org
 

Global Game Jam (GGJ), 2009 yılından beri dünya çapında eşzamanlı oyun geliştirme etkinliği olarak gerçekleştiriliyor. Oyun geliştiriciler 2012 yılında İzmir’de ilk kez İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde bir GGJ etkinliğine katılma imkanı buldular. GGJ İzmir 2012 adı altında gerçekleştirilen bu etkinlik, oyun geliştiricilere sunduğu konforlu ortam ve göz kamaştıran ödulleriyle Türkiye’deki ve hatta dünyadaki bir çok GGJ’den çok daha başarılı bir etkinlik olarak katılan oyun geliştiricilerin hafızasında yerini aldı.

2012’de edindiğimiz deneyim ve yenilenmiş bir ekip ile, GGJ İzmir 2012’nin başarısını 2013’te GGJ: Ege 2013 ismi ile bir adım daha ileriye götürmeyi hedefliyoruz. GGJ: Ege, video oyunları sektörünün farklı katmanlarında yer alan ve tamamı öğrencilerden oluşan, bağımsız bir ekip tarafından organize ediliyor. Başarılı ve ses getiren bir çalışma ortaya koyma amacıyla yola çıkan ekibimiz, bu yolda aldığımız desteklerle birlikte Türkiye’nin en iyi Global Game Jam organizasyonunu ortaya koymak için var gücüyle çalışıyor. GGJ: Ege’nin, 2012’de olduğu gibi basında geniş yer bulmasını bekliyoruz. Başarının ekip işi olduğunun en güzel örneği olan Global Game Jam: Ege ekibi, çalışmalarına bütün hızıyla devam etmekte. 


   Yorumlar

3 Sinan Talebi 28.12.2013 15:59
Herkesi GGJ EGE 2014’de aramızda görmekten mutluluk duyarız.http://ggjege.org/
2 Alper Sezer 12/03/2013 15:58
Tebrikler
1 Onur BAYRAK 26/01/2013 18:36
Çok süper bi çalışma Başarınızın devamını Diliyorum.. Hersey daha iyi olması dileğiyle iyi calısmalar.. Türk bayrağı süper olur kol bölgesine

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek