Giriş Yap    Üye Ol
Oyunlar   GB   İtem   PUBG   Dota2   CS:GO Skin   Key   Store   Destekle   Param   Ödeme Yap   İletişim   Yorum  
 
 Haberler    ByNoGame Haberleri   2016’da da Global Game Jam EGE’deyiz 

 

 

Son 3 yıldır olduğu gibi bu yıl da GGJ’ye desteğimizi sürdürüyoruz.

ByNoGame GGJ EGE 2016 Gümüş Sponsoru.

İzmirli bir firma olarak GGJ “EGE” (Ekonomi Üniversitesi) etkinliğine desteğimizi sürdürüyoruz. Bu yıl dördüncü kez, ByNoGame, Global Game Jame Ege etkinliğinde, oyun geliştiren oyun severlerin arasında olacak.

29-31 Ocak tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde görüşmek üzere...

www.bynogame.com           www.ggjege.org

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Global Game Jam (GGJ) nedir?

Dünya çapında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 48 saatlik bir oyun geliştirme etkinliğidir. Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan bu oyun geliştirme maratonu, her yıl Ocak ayının sonlarında dünyanın dört bir yanından genç oyun geliştiricilerin yoğun ilgisini çekiyor.

2009 yılında düzenlenen ilk GGJ’de; 23 ülkedeki toplam 53 lokasyonda 1.650 katılımcı 370 oyun geliştirmişti. Geçen yıl ise; 78 ülkedeki 518 lokasyonda 28.800 katılımcı tam 5.438 oyun geliştirdi! Geçen yedi yıllık sürede; katılımcı ülke, yarışmacı ve yaratılan oyunların sayısındaki artış oyun severlerin etkinliğe ilgisini kanıtlıyor.

Etkinlikte her yıl bir tema belirleniyor ve tüm katılımcılar bu tema ile çalışıyorlar. 2009 yılındaki ilk GGJ’nin teması "As long as we have each other, we will never run out of problems" (Birbirimize sahipken, sorunlarımız hiç bitmez.) idi, GGJ 2015’in teması ise “What do we do now?”(Şimdi ne yapıyoruz?) oldu. Bakalım bu GGJ 2016’nın teması ne olacak?

Cezayir, Kamboçya, Hırvatistan, Estonya, Kuveyt, Lübnan, Nepal, Filistin, Paraguay, Trinidad ve Tobago, Ukrayna, Vietnam… Bunlar bu yıl GGJ’ye ilk kez katılacak üyeler. GGJ 2016’da; 93 ülkede toplam 635 lokasyonda 17.500 katılımcı 48 saatlik bir sürede, bu yıl için belirlenecek tema kapsamında oyunlarını geliştirip jürinin kararını bekleyecekler. Heyecanlı bir 48 saat olacağı kesin. Herkese şimdiden başarılar diliyoruz.

GGJ bu yıl Türkiye ve K.K.T.C.’de toplam 10 lokasyonda gerçekleştirilecek.

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
işlem sonucunu giriniz


ByNoGame Canlı Destek